Warning: include(Shortcodes/SelectFAQ.php): failed to open stream: No such file or directory in D:\Hosting\samsunyarismasi.com\httpdocs\wp-content\plugins\ultimate-faqs\Main.php on line 324

Warning: include(): Failed opening 'Shortcodes/SelectFAQ.php' for inclusion (include_path='.;.\includes;.\pear') in D:\Hosting\samsunyarismasi.com\httpdocs\wp-content\plugins\ultimate-faqs\Main.php on line 324

Warning: include(Shortcodes/SubmitFAQ.php): failed to open stream: No such file or directory in D:\Hosting\samsunyarismasi.com\httpdocs\wp-content\plugins\ultimate-faqs\Main.php on line 325

Warning: include(): Failed opening 'Shortcodes/SubmitFAQ.php' for inclusion (include_path='.;.\includes;.\pear') in D:\Hosting\samsunyarismasi.com\httpdocs\wp-content\plugins\ultimate-faqs\Main.php on line 325
Jüri – 19 Mayıs İzleği

DANIŞMAN JÜRİ ÜYELERİ

Yusuf Ziya Yılmaz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı
1951 yılında Samsun'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Samsun'da tamamladıktan sonra, İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi'ni bitirdi. 1975 yılında Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü'nde Şantiye Makina Mühendisi olarak göreve başladı. Karayolları Genel Müdürlüğü'ndeki çeşitli görevlerinin ardından 1999 yılında Samsun'a hizmet için 23 yıllık görevinden ayrılarak, ilk kez 18 Nisan 1999 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Yılmaz,28 Mart 2004 yerel seçimlerinde ikinci, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde üçüncü ve 30 Mart 2014 yerel seçimleride de dördüncü kez Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına seçilmiştir
Zennube Albayrak
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı
1968 Yılında Ankara'da doğdu. İlk öğrenimini Merzifon, Orta Öğrenimini Terme'de tamamladı. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünde 1990 yılında tamamladı. 1991 Yılında Samsun Belediyesi’nde Şehir ve Bölge Plancısı olarak göreve başladı. Halen Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.
Durnev Atılgan Yağan
Mimar
Samsun Anadolu Lisesi 1992 mezunudur. 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden Lisans derecesini aldı. 1999 yılında Pratt Institute, New York’dan yüksek mimar derecesini, 2006 yılında “Gelişen Tasarım Araç ve Teknolojilerinin Mimari Tasarım Ürünleri Üzerindeki Etkileri” başlıklı tezi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bina Bilgisi Anabilim Dalından doktora derecesini aldı. 1999, 2007 yılları arasında Araştırma Görevlisi, 2007- 2011 arasında Yardımcı Doçent olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümünde çalıştı. 2011 yılından bu yana Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesinde Yardımcı Doçent olarak tasarım stüdyoları, mimarlık eleştirisi ve dijital teknolojiler üzerine çalışmaktadır.
Cüneyt Yalçınkaya
Samsun Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanı
1989 yılında Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık bölümünden mezun oldu. 1991-2005 yılları arasında çeşitli şantiyelerde görev yaptı. 2005 yılında Samsun Büyükşehir Belediyesinde Etüd Proje şube Müdürü olrak göreve başladı. 2015 yılında Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığına atandı. Halen Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Ömer Yılmaz
Mimar
Ömer YILMAZ, 1971 yılında İstanbul’da doğdu. 1989 yılında orta eğitimini tamamlayarak İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'ne girdi. Okulun yüksek lisans programını tamamlamadı. Kazılara katıldı. 1993 - 1997 yılları arasında tasarım ofislerinde, 1997-1999 yılları arasında şantiyelerde çalıştı. Kurulduğu Ekim 2000 tarihinden 31 Aralık 2015 tarihine kadar Arkitera Mimarlık Merkezi'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Ömer Yılmaz, kurumun onursal başkanlığının yanı sıra Kivi Stratejik Planlama AŞ’nin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

 

ASLİ JÜRİ ÜYELERİ

Deniz Aslan
Mimar
Deniz Aslan lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden almıştır. Yüksek Lisans derecesini ise Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Planlama Programında, " Peyzaj Mimarlığı Açısından İstanbul Boğazının Yeşil Dokusunun Tarihi Süreci ve Halkın Kullanımına Açılmış Rekreatif Alanların İrdelenmesi" tezi ile yapmıştır. 2000 Yılında İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Mimari Tasarım üzerine Doktora derecesini almıştır. İTÜ Mimarlık fakültesinde Peyzaj Mimarlığı bölümünün kurulmasında önemli rolü bulunmaktadır. Akademik kariyerini halen aynı üniversitede Mimarlık fakültesinde mimarlık bölümü öğretim görevlisi olarak devam ettirmektedir. Trafo Mimarlık Şirketinin kurucu üyelerinden biridir ve DS Mimarlık kurucu ortağıdır.
Alişan Çırakoğlu
Mimar
1996 Yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden Mezun oldu. 1999 yılında aynı üniversiteden yüksek mimar derecesini aldı. Ankara ve İstanbul’da çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2002 yılında Çırakoğlu Mimarlık Ltd.’i kurdu. Ulusal mimarlık yarışmalarında üçü birincilik olmak üzere çeşitli ödül ve mansiyonlar aldı. 2008 yılında Arkitera Mimarlık Merkezi yılın genç mimarı ödülüne layık görüldü. 2012 Ulusal Mimarlık Ödülleri ve Sergisinde seçici kurul üyeliği yaptı. Çeşitli proje yarışmalarında ve bitirme projelerinde jüri üyesi olarak görev aldı. 2014 Ulusal Mimarlık Ödüllerinde proje dalında başarı ödülü kazandı. Şu anda Çırakoğlu Mimarlık Limited Şirketi'nin yöneticisi olarak çalışmakta, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde yarı zamanlı öğretim üyeliği yapmaktadır.
Sertaç Erten
Şehir plancısı
1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun oldu. 2000 yılında Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programını bitirdi. Aynı bölümde 6 yıl boyunca araştırma görevlisi olarak çalıştı ve temel tasarım stüdyosunun öğretim görevlisi kadrosunda yer aldı. 2008 yılında ODTÜ'den doktor unvanı alan Sertaç Erten'in ulusal kentsel tasarım yarışmalarına katılımı ve beşi birincilik olmak üzere birçok ödülü bulunmaktadır. Profesyonel iş yaşamına 2006 yılında Devrim Çimen ile birlikte kurduğu Sekiz Artı Mimarlık ve Kentsel Tasarım Ltd.Şti.de devam etmektedir.
Aygen Kancı Kemaloğlu
Peyzaj mimarı
Peyzaj Yüksek Mimarı. Ankara Üniversitesi ve devamında Mimar Sinan Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak başladığı çalışmalarına,1998 yılından sonra serbest tasarımcı olarak devam etmektedir.
Nevzat Oğuz Özer
Mimar
Lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi'nde, üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde tamamladı. 1985 yılında yüksek mimar olarak mezun oldu. 1988 yılında aynı Üniversitenin Mimarlık Bölümü'ne asistan olarak girdi. Doktorasını 1996 yılında Prof. Muammer Onat'ın yanında " Mimarideki Doğa ve Kavram Boyutlarının bir Antik Kentte İrdelenmesi" başlığı altında yaptı. 2010 yılında Doçent oldu. Birçok ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmasında ödül aldı. 1982 den bu yana Kaunos kazılarına katılmaktadır. Özer halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Bina Bilgisi Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

 

YEDEK JÜRİ ÜYELERİ

Cansu Canaran
Şehir plancısı
Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde 1998-2005 yılları arasında araştırma görevlisi olarak çalıştı. Doktora öğrenimi kapsamında, ziyaretçi akademisyen olarak Columbia Üniversitesi, Mimarlık, Planlama ve Koruma Yüksek Lisans Programında çalışmalarını sürdürdü. 2005-2016 yılları arasında ODTÜ Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programı’nda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bu dönem boyunca profesyonel çalışmalarını ve tasarım pratiğini de bir yandan sürdüren Cansu Canaran’ın kentsel tasarım, master plan, mimari proje yönetimi ve uygulama süreçleri konularında çeşitli ölçeklerde ulusal ve uluslararası proje ve danışmanlık çalışmaları bulunmaktadır.
Eda Ekim
Peyzaj mimarı
2007 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu. 2012 yılında aynı bölümde "Türk Evinde Yaşam Alanı:Avlu" tez çalışmasıyla Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2009 yılından itibaren "Ceypeyzaj Peyzaj Tasarım, Uygulama ve Danışmanlık" Ofisinde çalışmalarına devam etmektedir.
Sıddık Güvendi
Mimar
1983 yılında Sivas'ta doğdu. İlk ve Orta öğretimini burada tamamladıktan sonra 2003 yılında girdiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2007 yılında mezun oldu. Katıldığı çeşitli öğrenci yarışmalarının yanı sıra Usta Mimarlar Tasarım Atölyesi bünyesinde ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmalarında yardımcı mimar olarak görev yaptı ve çeşitli ödüller kazandı. Çalışmalarını 2011 yılında kurduğu Kolektif Mimarlar Ltd. bünyesinde sürdürmekte ve İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği yapmaktadır.

 

RAPORTÖRLER

Serdar Sağlam
Şehir plancısı
Ayşe Tan Yıldız
Peyzaj mimarı
2009 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalı’nda başladığı Yüksek Lisans eğitimini, 2012 yılında “Samsun Kenti ve Yakın Çevresinin Doğal ve Kültürel Peyzaj Özelliklerinin Turizm Potansiyeli Açısından İrdelenmesi” adlı tez çalışmasıyla tamamladı. 2014 yılında aynı bölümde başladığı Doktora öğrenimine, Samsun Kızılırmak Deltası’nın alan planlaması üzerine devam etmektedir. 2010 yılında Peyzaj Mimarı olarak başladığı görev hayatına 2014 yılından itibaren Samsun Büyükşehir Belediyesi Peyzaj İşleri Şube Müdürlüğü’nde devam etmektedir.
Elif Demiroğlu
Şehir plancısı
2011 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun oldu. 2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Disiplinlerarası Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programı’na başladı. Aynı yıl işe başladığı disiplinlerarası bir proje ofisinin kentsel tasarım departmanında üç yıl boyunca kamusal alan, kentsel dönüşüm ve yerleşke tasarımı projeleri gibi pek çok konu ve ölçekte çalıştı ve bir yandan da yarışmalara katılmaya devam etti. 2015 yılı Nisan ayından itibaren Arkitera Mimarlık Merkezi’nde Yarışmayla Yap Proje Yöneticisi olarak görev almaktadır.